PUNËTORI ORGANIZATIVE PËR TOP MENAXHMENTIN E MARKETEVE KIPPER

Qëllimi i kësaj punëtorie ishte skenimi i sistemit aktual organizativ në Kipper, dhe vendosja themeleve afatgjate për zhvillim/rritje të kompanisë në të gjitha nivelet. Përveç analizave të performancës në strukturën fillestare organizative, ekipi i konsulencës dueshte qe saktë te identifikoj proceset e: sistemeve, kontrollin e cilësisë, performancat e shitjes, avantazhin konkurrues, si dhe indikatoret kyc te performances.

Ky projekt u zbatua në partneritet me Mihail Kitanovski nga D2M Consultancy, qe ka 16 vite eksperience ne industri dhe Gjorgji Rafajllovski nga Qendra per Zhvillimin e Biznesit (BDC) prane Universitetit te EJL-së.