Trajnim për Farmaci Brend Treg Profit

Qendra për zhvillimin e biznesit – UEJL organizoi trajnim për bashkëpunëtorët  e Feniks Farma – një ndër distributorët kryesor të produkteve farmaceutike ne tregun e Maqedonisë, në temë: “ Farmaci: Brend, Treg, Profit”.

Qëllimi i trajnimit ishte, që pjesëmarrësit (pronarë të barnatoreve), të përfitojnë njohuri në lëminë e menaxhmentit dhe strategjitë e biznesit në industrinë farmaceutike, për brendimin, menaxhimin me stoqet dhe çështjet financiare në farmaci, si dhe për promovimin, kenaqësinë dhe besnikërinë e konsumatorëve.

Ligjërues në këtë trajnim ishin: Prof. Dr. Nexhbi Veselidhe Doc. Dr. Brikend Aziri.

Trajnimi zgjati 3 ditë dhe e ndoqën pronarët e barnatoreve nga rajoni i Tetovës, Gostivarit, Dibrës, Strugës dhe Ohrid. Pas përfundimit të trajnimit, përpos njohurive të përfituara, pjesëmarrësit u pajisën edhe me çertifikatë nga ana e Qendrës për zhvillim të biznesit.