Hartimi dhe implementimi i planit të biznesit

Gjuha : Shqipe, Maqedonisht

Kohëzgjatja : 6

Përshkrimi
Ndërgjegjësimi i ndërmarrësve aktual dhe potencial për rëndësinë e planifikimit, vlerësimi i kapacitetit aktual i ndërmarrësve me përmbajtjen e planit të biznesit, etj.

Target grupi
Përfaqësuesit e institucioneve publike dhe private, studentët dhe të gjithë ata që profesionalisht ose personalisht janë të interesuar të thellojnë njohuritë e tyre.

Rezultati i pritur
Pas përfundimit të trajnimit, pjesëmarrësit pritet që të kenë njohuri të mjaftueshme në lidhje me hartimin e planeve konkrete të biznesit, përgatitjen dhe prezantimin e ideve afariste para kreditorëve dhe investitorëve potencial.

Minimumi i pjesëmarrësve për të ndjekur trajnimin: 8

Maksimumi i pjesëmarrësve për të ndjekur trajnimin: 15

Programi i trajnimit:

• Konceptet bazike të planifikimit;
    • Shndërrimi i vizionit në aksion;
    • Përpilimi i planit konkret të biznesit – faza I;
    • Përpilimi i planit konkret të biznesit – faza II;
    • Përpilimi i planit konkret të biznesit – faza III;
    • Rrumbullaksimi dhe prezantimi i planit të biznesit.